/Поглед.инфо/ Лудогорец продължава своята наказателна акция в турнира Лига Европа, след като завърши наравно с Лацио с 3:3 в драматичен реванш от 1/16 финалите на надпреварата, игран на Националния стадион "Васил Левски". Тимът от Разград имаше предимство от първия мач в Рим (1:0) и продължава напред с общ резултат 4:3.

Двубоят започна крайно неприятно за българския шампион. Гостите поведоха още в първата минута с гол на Кейта Балде, който бе точен след мощен пробив. В 10-ата минута Роман Безяк отправи много силен удар, който премина встрани от целта. В 14-ата минута Марселиньо пропиля отлично положение, след като не успя да се разпише сам срещу вратаря. Четири минути по-късно отново той бе близо до гол, но ударът му мина на сантиметри от левия стълб.

След почивката гостите стигнаха до нов гол. В 54-ата минута се стигна до бърза контраатака, при която Переа бе изведен сам срещу Стоянов и таранът мушна кълбото под плонжа на българския страж - 2:0. Гостите вече се чувстваха победители в сблъсъка, когато дойдоха силните минути за българския тим. В 67-ата минута Безяк бе намерен в наказателното поле и от 14 метра стреля по диагонала, топката рикошира в играч и прехвърли Маркети - 1:2. В 78-ата минута разградчани се върнаха в мача. Златински се възползва от грешка на Маркети и възстанови равенството. Последва нов гол на Лацио, автор на който стана Клозе в 82-ата минута. Лудогорец обаче не се предаде и стигна до попадение на Кишада, което осигури на отбора място сред 16-те най-добри в турнира.