/Поглед.инфо/ Английският гранд Манчестър Юнайтед записа категорична победа като домакин с 4:0 над Фейенорд в среща от група А на турнира Лига Европа. Капитанът на „червените дяволи” Уейн Рууни даде преднина на своя тим в 35-ата минута след асистенция на Златан Ибрахимович. Домакините удвоиха в 70-ата минута чрез Хуан Мата, а пет минути по-късно стражът на гостите Брадли Джоунс си отбеляза автогол, с което интригата в мача тотално бе убита. Крайното 4:0 оформи резервата Джеси Лингард с красиво изпълнение от границата на наказателното поле.

В другия мач от тази група турският гранд Фенербахче очаквано се наложи като домакин с 2:0 над Заря Луганс (Украйна). Така в класирането, кръг преди края, „фенерите” са лидери с 10 пункта, докато Юнайтед е втори с точка по-малко. Фейенорд е трети със 7, а Заря е на последното място със само 2 точки.