/Поглед.инфо/ Манчестър Сити продължи с безпогрешното си представяне от началото на сезона. В мач от 6-ия кръг на Висшата лига тимът на Пеп Гуардиола победи с 3:1 като гост Суонзи, записвайки шеста поредна победа в Англия и общо десета във всички турнири.

Серхио Агуеро откри за „гражданите” още в 9-ата след подаване на Бакари Саня. Само четири минути по-късно испанският нападател на домакините Фернандо Йоренте възстанови равенството с мощен шут за 1:1.

След почивката отново Агуеро даде преднина на Сити с гол от дузпа в 66-ата минута. Крайното 3:1 за „небесносините” оформи английският национал Рахийм Стърлинг, който се разписа в 77-ата минута след асистенция на Давид Силва.

Така Манчестър Сити продължава да е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 18 точки. Суонзи остава 16-ти с 4 точки.

В друг мач от днес Ливърпул записа третата си поредна победа, след като се наложи на своя „Анфийлд” с разгромното 5:1 над гостуващия Хъл Сити. На два пъти за мърсисайдци от дузпа се разписа капитанът Джеймс Милнър, а по едно попадение добавиха Адам Лалана (17’), Садио Мане (36’) и Фелипе Коутиньо (52’). За гостите, които завършиха срещата с 10 души след червения картон на Ел Мохамади, почетното попадение реализира Давид Мейлер.