Атаката се случва в момент, в който САЩ се подготвят за прекратяването на военните операции в Ирак до края на този месец.

Най-малко 51 души са били убити при самоубийствен атентат срещу новобрански център на иракската армия в Багдад, съобщи БиБиСи. Още над 100 души са ранени при взрива, който разтърси центъра на иракската столица.

Атаката се случва в момент, в който САЩ се подготвят за прекратяването на военните операции в Ирак до края на този месец. Насилието в страната намаля след пика си в периода 2006- 2007 г., но през юли броят на цивилните жертви рязко се увеличи.

Почти всекидневните атаки срещу иракските сили и пътната полиция в Багдад и провинция Анбар, западно от столицата, взеха още 30 жертви и през първите две седмици на август.