/Поглед.инфо/ В американската армия е избухнала някаква епидемия. Наскор беше съобщено, че броят на самоубийствата сред морските пехотинци е достигнал 10-годишен максимум миналата година, след което почти веднага излезе официална информация, че подобна тенденция се наблюдава и при сухопътните войски, и сега се докладва за разпространението на този вирус сред елитните Сили за специални операции на САЩ (SOF).
CNN съобщава, че самоубийствата сред бойците на SOF са се утроили миналата година. Понастоящем няма данни за ветераните, но неотдавнашно проучване показа, че в периода 2005-2015 г. самоубийствата на ветерани са се увеличили с 26%. Както се отбелязва, „кризата в психичното здраве се разраства в сплотеното семейство на силите за специални операции”.
Въпреки че точният мащаб на проблема сред ветераните е неясен, всеки, който има достъп до техните форуми или групи в социалните мрежи, може да види, че ситуацията се влошава. Най-ефективното решение на тази национална криза изисква прякото участие на ветераните от SOF, които са преминали специално обучение по предоставяне на психиатрични услуги на своите другари.
След като се оттеглят от активната служба и се завръщат в цивилния живот, много ветерани от SOF се сблъскват със сериозни психични проблеми, включително с посттравматичен стрес и депресия. Труден е преходът от бойно поле към цивилния живот, особено за такива бойци. Борбата, въпреки раните и болката, за да се завърши мисията е нещо добро в битката, но увереността в собствената непобедимост в мирния живот може да бъде фатална. Естеството на обучението на SOF и културата на стоицизма правят особено трудно за ветераните да търсят помощ.
Ефективните реакции на епидемията на самоубийствата и свързаните с тях психични проблеми в общността на SOF могат да имат много форми, но най-важното е прякото участие на ветерани от SOF, които трябва да покажат на своите другари, че не трябва да се срамуват от проблемите, с които се борят. Нашите другари могат да бъдат единствените хора, с които можем да общуваме.
Както във всяка мисия, ние трябва да се обучим и да се подготвим за успех. Събитията вече се провеждат на неформална основа чрез социалните мрежи на ветерани SOF. Но се нуждаете от помощ от квалифицирани специалисти. В дългосрочен план трябва да работим за набиране и обучение на ветерани от SOF, които да предоставят професионални услуги за психично здраве на членовете на общността на специалните сили. Трябва да окажем натиск върху правителството на федерално, държавно и местно равнище, за да признаем нуждата от такива услуги и да ги финансираме.
Всеки член на SOF общността трябва да знае, че не е сам в борбата си с вътрешните демони. За повече информация, посетете страницата Commandos to Counselors във „Фейсбук”. Ако вие или някой, когото познавате, е в криза, незабавно се обадете на горещата линия за ветерани: 1-800-273-8255.
Превод: В.Сергеев
ВАЖНО ЗА ЧИТАТЕЛИТЕ НА ПОГЛЕД.ИНФО И ЗРИТЕЛИТЕ НА ПОГЛЕДТВ
Уважаеми читатели на Поглед.инфо и зрители на ПогледТВ!
Ние съществуваме благодарение на безвъзмездната жертвоготовност на екипа, с който работим, за да представяме различната гледна точка по редица значими обществено-политически проблеми у нас и по света и не ползваме държавно, партийно или каквото и да е друго финансиране.
Това не е най-успешната формула за оцеляване в днешно време и не може да продължава до безкрай.
Ето защо се обръщаме към всеки един от вас, ако сте удовлетворени от съществуването на Поглед.инфо и ПогледТВ, опитайте се да ни подкрепите, за да ни има по-дълго време като островче на свободата. От трайността на вашата подкрепа ще зависи трайността на нашето съществуване.
Считайте, че по този начин Поглед.инфо и ПогледТВ става наша с вас обща кауза, обща съдба и общо дело!?
Поканете ваши близки и приятели да се включат в това общо дело, ако смятате, че е полезно за България!?
Анонимността ви е гарантирана!
Ние няма да ви подведем!
Ще бъдем верни на избраната линия, докато ни има!
"Еврокариери" ЕООД
Дарение за Поглед.инфо и ПогледТВ
IBAN: BG90UBBS80021062013420
BIC: UBBS BGSF
МОЛ: Румен Петков
Можете да ползвате PayPal. Има възможност и за абонаментна подкрепа
Благодарим ви за подкрепата!
Поглед.инфо и ПогледТВ
pogledreporter@abv.bg
За да сте убедени, че сумите са получени, можете да ни пишете на този мейл и ние задължително ще ви отговорим.