/Поглед.инфо/ Болшинството от представителите на левицата в европарламента гласуваха достойно и не подкрепиха търговското споразумение със САЩ

Сериозен разрив между БСП–България и ПЕС предизвика резолюцията за Трансатлантическото споразумение между ЕС и САЩ, приготвена от ПЕС и Народната партия в Европейския парламент.

Трима евродепутати от БСП – Момчил Неков, Георги Пирински и изненадващо Илияна Йотова, не послушаха шефа Станишев и гласуваха против резолюцията и споразумението, както искаха от тях леви избиратели в социалната мрежа. 

Резолюцията за споразумението, с препоръки за промени и доработване в частта за международния арбитраж, мина с гласовете на голямата коалиция ЕНП и ПЕС, както и с гласа на лидера на ПЕС Сергей Станишев. 

Освен Сергей, за трансатлантическата резолюция са натиснали зеления бутон всички от ГЕРБ – Ева Паунова, Емил Радев, Владимир Уручев, Мария Гарбиел и Андрей Новаков, Светослав Малинов от Реформаторския блок, Филиз Хюсменова, Неджми Али и Илхан Кючук от ДПС.

Другите двама депутати Николай Бареков и Ангел Джамбазки от ВМРО са се въздържали, с което са ядосали доста свои почитатели в блоговете. Особено Бареков, който цял ден се е снимал да се прегръща с Алексис Ципрас. Против споразумението гласуваха също всички антисистемни партии от ляво и дясно – СИРИЗА, Подемос, националните фронтове и част от зелените, но техните гласове не достигнаха да съборят резолюцията.