/Поглед.инфо/ Изграждането на магистралата от Найроби до Мау Съмит, за което Кения и Китай сключиха неотдавна споразумение, не само ще спомогне за по-добрата свързаност между централните и западните части на африканската страна, но ще окаже по-широко влияние и върху източните, заяви в ексклузивно интервю за Китайската медийна група кенийският президент Уилям Руто по време на визитата си в Пекин.
Той каза, че страната му търси възможности за партньорство с Китай, особено в сферата на възобновяемите източници на енергия. В момента в Кения работят повече от 400 китайски компании в области като строителство, финанси и туризъм, а правителството на страната си е поставило за цел да идентифицира повече възможности за сътрудничеството, особено в търговските инвестиции и културния обмен, добави Руто.
Коментирайки американската митническа политика, кенийският лидер заяви, че води активни консултации с Белия дом за намирането на ефективен начин за облекчаване на ситуацията. Той подчерта, че Кения подкрепя мултилатерализма, защото само той може да осигури глобалната търговия, която е движещата сила за напредък, развитие и просперитет.