/Поглед.инфо/ В ОССЕ са обезпокоени, че украинските силоваци засега не изтеглят тежките си въоръжения и заявяват, че е необходима пауза.

Това заяви руският представител в ОССЕ Андрей Келин в интервю за телевизия "Русия 24".

"Засега украинските силоваци мълчат и говорят за необходимостта от някаква пауза. В ОССЕ това наистина предизвиква определено безпокойство. Такава пауза може да продължи неизвестно колко дълго. Това няма да спомогне за изпълнението на първия пункт от Минските договорености", каза Келин.

Въпросните договорености не предвиждат никакви паузи при изпълнението им.

Междувременно по-рано днес провъзгласената Донецка народна република (ДНР) обяви, че съгласно договореностите е изтеглила 196 единици тежки въоръжения – артилерийски и ракетни системи. Тя обяви също къде точно са преместени оръжията.

В същото време на слушания в Камарата на представителите американският държавен секретар Джон Кери обвини сепаратистите, че не спазвали примирието. /ТАСС

Москва / Русия