Русия

Руснаците роботизират новия си танк

/Поглед.инфо/ Новият руски танк Т14, създаден върху платформата "Армата", може да бъде направен с дистанционно управление. Това съобщава вестник "Комерсант" (Коммерсантъ), като се позовава на списанието Technowars, издавано от производителя "Уралвагонзавод".

Поглед Инфо 6980 прочитания
Руснаците роботизират новия си танк

"Оборудването на "Армата" дава възможност да се автоматизират много процеси, които по-рано се извършваха ръчно от екипажа, в това число и дистанционното управление на движението на машината. Не е изключено бъдещите войни да се водят без участието на човека, ето защо ние предвидихме в "Армата" възможността за роботизация", заявява Вячеслав Халитов - заместник-генерален директор на "Уралвагонзавод".

Според него бойната машина ще се използва през целия XXI век. В резултат на роботизацията танкът ще може да носи повече гориво и боеприпаси. /Лента.ру

Москва / Русия

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София
Препоръчано събитие

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София