/Поглед.инфо/ Московчани и гости на руската столица ще могат да видят предварително най-новата военна техника на страната, която ще бъде демонстрирана официално на Червения площад за Деня на победата.

Репетиции на парада ще има през нощта на 29 април и 4 май, съобщи РИА"Новости" като се позова на руското военно ведомство.

Министерството на отбраната на Русия посочва и маршрута, по който ще премине техниката при тези репетиции. Генерална репетиция с участието на авиацията е на 7 май от 10:00 часа на Червения площад.

По-рано министърът на отбраната на РФ Сергей Шойгу съобщи, че парадът в Москва в чест на 70-годишнината от края на Втората световна война, или както в Русия я наричат "Великата отечествена", ще бъде най-големият в съвременната руска история. Той ще събере повече от 15 хиляди души и 200 единици военна техника, включително най-новите образци. /РИА"Новости"

Москва / Русия