/Поглед.инфо/ Вотът на недоверие към правителството на Бойко Борисов бе едно задължително действие.

Това каза председателят на Обединението на левите социалисти в БСП Янаки Стоилов в интервю за БНТ, „Денят започва”. По повод поведението на „Атака”, които първо бяха „за”, а след това се оттеглиха, Стоилов заяви: „Такова поведение говори, че е имало въздействие върху тях в последните две седмици”.

Янаки Стоилов коментира, че оттеглянето на подписите на „Атака” е безпрецедентен акт. „Тази ревизирана воля не би следвало да отмени дебатите по вота в понеделник, но това зависи от мнозинството”, подчерта червеният депутат.

На въпрос дали трябва да се промени новият Закон за допитване до народа, депутатът каза, че е имало много перипетии по приемането му. Според него най-после в България трябва да се проведе референдум.

„Не мисля, че проваленият вот на недоверие ще укаже удар върху лидера на БСП Сергей Станишев”, заяви Стоилов. По думите му тестът за политическа способност на червените ще бъде по-скоро предизвикването на референдум.