/Поглед.инфо/ Акценти от пресата днес:

В. СТАНДАРТ
Гроздето ни стана златно
Румънци и гърци броят до 2,50 лв. за мускат и траминер
Гроздето ни стана златно. Цената му счупи всички рекорди тази година. Заради високото качество, но оскъдната реколта, търговци са готови да платят до 2,50 лв. за кило от белите сортове мускат отонел и траминер, съобщиха лозари от Северна България. Става въпрос за единични сделки, уточни шефът на Агенцията за лозата и виното Красимир Коев. В масовите случаи цените също са по-високи. Наддаването започва от 90 ст. за кг и достига до 1,50 лв.
Натрупахме 1,6 млрд. борчове
Бирници сложиха десет хиляди имота на тезгяха, банките изгубиха 707 млн. от лоши кредити
След като ГЕРБ не прие идеите за закон за частния фалит, депутатът от властта Емил Радев ще внесе поправки в Закона за задълженията и договорите. Те предвиждат да се въведе 10-годишна абсолютна давност за задълженията на физически лица за парно, ток, мобилни телефони, банки, лизинги.

В. 24 ЧАСА
„Имотната мафия "купи" апартамент срещу пръстен"
Шизофрениците - новата жертва на измами. Три случая на незаконни сделки разкрити през последните месеци
„550 училища с бележници онлайн"
Системата харесаха и нашите в Рим, Мадрид, Вашингтон
Родители, учители и ученици вече може да си общуват 24 часа в денонощието. И закъснението на детето вече не може да остане скрито с дни от майката, защото още щом учителят го нанесе в дневника, всеки родител може да го види.Преса

Разнобой в ГЕРБ за пенсиите
От 1 януари минималната заплата става 310 лв.
Разнобой цари в ГЕРБ заради предстоящото увеличение на пенсиите. В неделя председателят на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова заяви, че пенсионерите ще се радват на по-високи доходи от 1 април догодина. В понеделник финансовият министър Симеон Дянков отсече - датата е 1 януари. Не е ясно и какво ще е увеличението. Според Дянков - 7,3%, според Стоянова - с „малко под 10%". За да стане циркът пълен, се намеси и социалният министър Тотю Младенов. Той твърди, че ръстът ще е между 8 и 10%.
Плевнелиев ще разширява Дунав
Река Дунав ще бъде разширена, за да се ползва по-ефективно като транспортен коридор. Благодарение на това още следващата година трябва да се удвои трафикът по нея на товари и хора.
Това съобщиха след срещата си в гр. Санкт Пьолтен президентът Росен Плевнелиев и министър-председателят на Долна Австрия д-р Ервин Прьол. Проектът е част от Дунавската стратегия, а участъци от речния път ще бъдат разширявани и в България.

Труд

Разнобой в ГЕРБ за пенсии и осигуровки
Разнобой настана в ГЕРБ на финалната права в подготовката на бюджет 2013. Депутати от мнозинството се готвят да саботират плановете на финансовото министерство за общо плащане на данъци и осигуровки, научи „Труд". Идеята на ведомството е длъжниците да нямат право да избират кое да платят първо - данъци или осигуровки, а да им се прихващат според реда, по който са възникнали във времето.
3022 деца чакат да бъдат осиновени
Едно хубаво дете с черни очи и красива усмивка е на път най-после да има своите мама и татко. Това е изоставеният в социален дом от родителите си Христо. Като всяко дете и той иска вечер да му четат приказки и мама да го завива за „пека нощ". Нищо, че във вените му тече ромска кръв. Дете е.
Хубавкото му лице спечелва сърцата на бездетно семейство от малък провинциален град. След дълги колебания те преборват предразсъдъците си и решават да осиновят малкия въпреки мургавата му кожа.