Помолен да каже по нещо добро за някои политици, Борисов коментира за Сергей Станишев, че доброто, което той е направил, е ролята му за влизането на България в ЕС.
Премиерът коментира посланиците, бивши агенти на ДС: "С външния министър ще говорим по темата с посланиците. Предишното правителство на МС са взели решение и даже аз тогава реагирах много остро. Тогава казах на Първанов: как ще пратим Кючуков в Лондон, като той беше дясната ръка на Калфин. Отговори ми се: Не е удобно да ги отзовем сега, ще стане скандал". С външния министър ще предложим на президента да отзове посланиците - агенти, а ние още в понеделник ще отзовем назначените от нас дипломати, категоричен бе Борисов. Ще разговарям с Божидар Димитров в понеделник, защото не искам да го обидя, и да става изкупителна жертва. Очаквам да си подаде оставката сам, подчерта премиерът.
Във връзка с Алексей Петров, Борисов коментира, че кой каквото си е надробил това си сърба. "С него съм бил повече, отколкото съм си говорел. Винаги съм имал високо мнение за неговите качества. Това, което службите внесоха в съда, е страна, която никога не съм вярвал, че може да притежава и разочарованието ми е голямо за това, което прочетох за него", заяви още Борисов.
Помолен да каже по нещо добро за някои политици, Борисов коментира за Сергей Станишев, че доброто, което той е направил, е ролята му за влизането на България в ЕС. "Открихме заедно южната дъга на София", каза Борисов. За Симеон Сакскобургготски Борисов изтъкна присъединяването ни към НАТО и ЕС. "При царя имаше спокойствие и до голяма степен култура в политическите отношения", подчерта премиерът. "За господин Костов мога да кажа, че измъкна България от кризата, в която я заварихме от времето на Жан Виденов", каза още Бойко Борисов. На въпрос за кандидатурата на ГЕРБ за президент, Борисов отговори, че Цветан Цветанов е най-рейтинговият им играч и че засега той е кандидатът. Кристалина Георгиева му била по-полезна в Брюксел.