/Поглед.инфо/ Атлетико Мадрид сътвори изненадата в Шампионската лига, като отстрани действащия шампион и абсолютен фаворит в турнира Барселона. Столичани се наложиха над каталунците с 2:0 на своя стадион "Висенте Калдерон" и продължават напред с общ резултат 3:2.

Тимът на Диего Симеоне превъзхождаше съперника си през първото полувреме и заслужено поведе в резултата с гол на Антоан Гризман в 36-ата минута. Французинът бе оставен непокрит и с глава простреля неспасяемо вратата на Тер Щеген. Отново Гризман от дузпа покачи на 2:0 в 88-ата минута, а малко след това настъпи и най-спорния момент в срещата - футболист на Атлетико игра с ръка в наказателното си поле, но съдията прецени, че нарушението е извършено на границата и отсъди пряк свободен удар. Лео Меси, който изигра поредния си слаб мач за Барса, стреля над гредата и така отборът му не успя да стигне до гол, който щеше да доведе до продължения.

Барселона напуска турнира и така е спазена традицията никой отбор да не печели най-престижната надпревара два пъти поред.

На сблъсъка на "Висенте Калдерон" в Мадрид присъстваха 55 000 зрители.

В другия 1/4 финален мач — реванш Бенфика и Байерн Мюнхен завършиха 2:2 и напред продължават баварците, също с общ резултат 3:2. Португалците, които бяха домакини в срещата, поведоха в 27-ата минута, когато се отличи Раул Хименес. Артуро Видал възстанови равенството в 38-ата минута, а Томас Мюлер изведе Байерн напред в 52-ата. 22-годишният бразилец Андерсон Талиска изравни 14 минути преди края, но това бе последния гол в срещата и немците се класираха за полуфиналите на ШЛ за пети пореден път. Жребият за предпоследната фаза ще се тегли в петък.