/Поглед.инфо/ Шампионът на Испания Реал Мадрид записа петата си и със сигурност най-срамна загуба от началото на сезона. Тимът на Жозе Моуриньо се провали при гостуването си на аутсайдера Гранада, който преди този мач беше в зоната на изпадащите.

Само няколко дни след като показаха характер срещу Барселона в сблъсъка за Купата на краля, мадридчани бяха неузнаваеми срещу значително по-скромен противник и заслужено отстъпиха с 0:1. Кристиано Роналдо и днес се разписа, но го направи във вратата на собствения си отбор. В 22-ата минута португалецът не се ориентира добре при центриране на Нолито от ъгов удар и изненада неприятно Диего Лопес.

Загубата остави Реал на 15 точки от Барса и на 4 от Атлетико Мадрид, но и двата тима са с мач по-малко. Гранада вече е на 16-а позиция с 23 точки.

Диего Лопес бе титуляр на вратата на Реал. Голмайсторът от мача с Барса Рафаел Варан също попадна в стартовия състав. Нямаше го наказания Месут Йозил, който бе заменен от Лука Модрич. След изтърпени наказания се завърнаха Серхио Рамос, Фабио Коентрао и Анхел ди Мария. Другите в предни позиции бяха Гонсало Игуаин и Кристиано Роналдо.

Мадридчани явно очакваха лесен мач и не подходиха достатъчно концентрирано в първите минути, а домакините показаха, че ще се борят за всяка педя терен. Реал владееше топката повече и достигна до няколко ъглови удара, но след тяхното изпълнение не произлезе нищо опасно пред вратата на Антонио Родригес Мартинес - Тоньо. Футболистите на Гранада търпеливо чакаха шанса си, но едва ли някой е очаквал, че ще получат помощ от най-голямата звезда на Реал. В 22-ата минута Нолито центрира от корнер, а в опита си да изчисти топката Кристиано Роналдо я отклони във вратата на Диего Лопес.

Последва натиск на шампионите, но без някакви опасни изстрели към Тоньо. На два пъти Роналдо получи възможност да обстрелва стража на домакините от фаул, но мерникът му изневери.

В началото на втората част Моуриньо направи двойна смяна, като пусна в игра Хосе Кайехон и Карим Бензема вместо Игуаи и Сами Кедира. Мачът обаче продължи да се развива по начина, по който искаха домакините. Центриранията на мадридчани не затрудняваха снажните бранители на Гранада, а изнервеният Кристиано започна да действа прекалено индивидуално и от това нямаше никаква полза.

С напредването на времето футболистите на Реал играеха все по-припряно, а домакините усещаха, че са на прага на нещо голямо и не щадяха сили в единоборствата. Късметът също бе на тяхна страна, след като в 84-ата минута Бензема направи един от пропуските на сезона. Тоньо спаси удар на Кайехон, а топката се озова във французина, който вместо да я насочи в опразнената врата, шутира в аут.