/Поглед.инфо/ Целта на джихадисткото ядро в Белгия бе отново да нанесе удар във Франция, но в крайна сметка участниците решили да извършат нападения в Брюксел, предаде АФП, като цитира белгийската федерална прокуратура.

Събраните от разследването данни показват, че целта на терористичната група е била отново да удари Франция, но тъй като разследването напредвало бързо, в крайна сметка било решено ударите да се нанесат в Брюксел, се посочва в комюнике на прокуратурата ден след ареста на един от главните заподозрени Мохамед Абрини.

Вчера срещу него бяха повдигнати обвинения за извършване на убийства по терористични подбуди и за участие в дейността на терористична група във връзка с атентатите през ноември м.г. в Париж, а днес белгийската прокуратура му повдигна същите обвинения и за атентатите в Брюксел.

Брюксел / Белгия