/Поглед.инфо/ Вече е ясно! Румъния зави надясно, явно не става с репресии!

В Румъния десният Джордже Симеон отиде на урните, придружен от Джорджеску, и постигна страхотен резултат на първи тур от президентските избори - над 40%, с двойно по-голям резултат от кмета на Букурещ Дан, който взима едва 20%.

Кандидатът на управляващата коалиция Антонеску не стигна на балотажа и призова избирателите си на втори тур да гласуват по съвест.

Резултатът е тежко поражение за Макрон и Урсула, които заедно с Блинкен и Александър Сорос бяха в основата на пуча и касирането на Джорджеску.

Явно не става с репресии и цензура... Вече е ясно Румъния завива надясно...

Колоритният бизнесмен Джордж Бекали заяви, че ще подкрепи Симеон, защото не иска внуците му момчета да носят поли, ако либералния кмет Дан победи.

П.П. Не става с цензура и репресии! Касираният Джорджеску взе на първи тур 22% и 2,2 милиона гласа, а Симеон 41% и 3,8 милиона гласа.

А ето и снимката на деня: