Пет са кученцата клонинги на четириногото, спасило живота на много хора след атентатите на 11 септември 2001г.

Клонингите бяха представени в Лос Анджелис на стопанина на "оригиналното куче", което почина през април.

След специален конкурс калифорнийската компания БиоАртс интернешънъл избра немската овчарка Тракер като най-достойното куче, което да бъде клонирано.

Така собственикът на Тракер Джеймс Саймингтън се сдоби с кутретата, наречени Тръст, Валър, Продиджи, Солас и Дежа вю /Доверие, Стойност, Чудо, Утеха и Усещане за нещо вече случило се веднъж/. Той си пожела те да последват следите на Тракер, като каза, че той живее чрез тези прекрасни кутрета.

Джеймс Саймингтън и неговия верен четириног другар са били сред първите спасители, пристигнали на мястото на атентатите от 11 септември 2001г. Те са открили и последния оцелял, открит под 9 метра развалини.