През периода от 3-и до 7-и септември включително, националният железопътен превозвач ще предостави над 8 800 допълнителни места във влаковете по най-натоварените маршрути в страната.
Холдинг Български държавни железници ЕАД ще увеличи с допълнителни вагони съставите на 80 влака по основните направления в страната, за да осигури удобно придвижване на своите клиенти по време на празничните дни по повод Съединението на България.
През периода от 3-и до 7-и септември включително, националният железопътен превозвач ще предостави над 8 800 допълнителни места във влаковете по най-натоварените маршрути в страната. На 5-и септември по маршрутите София Варна и София Бургас извънредно ще се движат бързите влакове със задължителна резервация Варна Уикенд и Бургас Уикенд. На 6-и септември по маршрута Бургас София извънредно ще пътува бързият влак със задължителна резервация Бургас Уикенд.
С увеличени състави през празничните дни ще се движат общо 41 бързи влака със задължителна резервация и 39 бързи влака.
Холдинг Български държавни железници ЕАД напомня на своите клиенти, че при закупуване на билети за отиване и връщане, могат да ползват от 10 % до 30 % намаление от редовната цена на билета в зависимост от различните търговски оферти на дружеството.