Борисов поясни, че въпреки кризата в Япония, реакторите за Белене вече са произведени и така няма как да падне цената им.

АЕЦ „Белене“ ще се построи, ако всичко е гарантирано като сигурност, цени и финанси. Това заяви премиерът Бойко Борисов в предаването „Гореща точка“ на TV7, предаде Информационна агенция КРОСС. Тези дни правителството ще подпише консултантски договор с HSBC за АЕЦ „Белене“, стана ясно от думите му.

„Ние искаме да има АЕЦ „Белене”. Кой не иска да има ядрена централа. Това, което се случи в Япония не е от земетресението, а от цунамито. И това са централи от 70-те години. Ние сме готови на всякакви стрестестове от Европа”, категоричен е Борисов.

Борисов поясни, че въпреки кризата в Япония, реакторите за Белене вече са произведени и така няма как да падне цената им.

Премиерът отрече появилите се в пресата слухове, че при строежа на АМ „Тракия“ има проблеми. Той заяви, че там се работи по график.

„Въпреки кризата, ще оставим повече от другите партии за 22 години. Това им е неприятно на другите“, коментира Б. Борисов.