МВР записът на арестите на бившия министър на отбраната Николай Цонев, съдията Петър Сантиров и финансистът Тенчо Попов ще бъдат показани по време на поредното заседание на делото за подкуп.
Делото срещу бившия военен министър Николай Цонев, съдията Петър Сантиров и финансиста Тенчо Попов се оказа блокирано. Причината е невъзможност съдът да открие вещо лице, което да направи независима експертиза на водените от тях разговори, записани със специални разузнавателни средства, предаде БНР.
Тъй като защитниците на тримата категорично се противопоставиха на възможността експертната оценка да е на хора от системата на МВР, съдът се нагърби да издири експерт, който да не е в служебна зависимост с министерствто. Днес съдия Иван Коев докладва, че такъв експерт не е открит.
МВР записът на арестите на бившия министър на отбраната Николай Цонев, съдията Петър Сантиров и финансистът Тенчо Попов ще бъдат показани по време на поредното заседание на делото за подкуп. Това става по искане на защитниците на тримата подсъдими и след многократно настояване от страна на съда, МВР да предостави пълния видеозапис.
Според неофициална информация все още не са назначени всички експертизи, които да установят, има ли манипулация на направените със специални разузнавателни средства записи на разговорите между Сантиров и Попов и следователя Петьо Петров. Преди време съдия Иван Коев заяви, че ще търси експерти, които да направят тези експертизи, но извън системата на МВР.
По това дело Цонев, Попов и Сантиров са подсъдими за даване на подкуп на следователя Петров. Срещу 20 хиляди евро магистратът трябвало да прекрати разследване, водено срещу бившия министър на отбраната.