Арестът на Алексей Петров може да се окаже само епизод в една дълга и много трудна война, смята Костов. Според него зад българската мафия стоят руските специални служби и българската Държавна сигурност.

Държавата започна война с мафията и за първи път е обединена. Това заяви лидерът на ДСБ Иван Костов в студиото на „Тази сутрин” по bTV. Той поздрави премиера Бойко Борисов, вътрешния министър Цветан Цветанов и главния прокурор Борис Велчев за мъжеството и волята да започнат да връщат държавата обратно на хората, но подчерта, че този път трябва да се стигне докрай - да има обвинени и осъдени, в това число и от недосегаемите.

Арестът на Алексей Петров може да се окаже само епизод в една дълга и много трудна война, смята Костов. Според него зад българската мафия стоят руските специални служби и българската Държавна сигурност и той не изключва възможността да се опитат да предизвикат дестабилизация. Затова в момента всички политически сили трябва да реагират и да докажат, че са срещу мафията, категоричен е лидерът на ДСБ, като призова конкретно президента Георги Първанов да подкрепи действията на премиера. Трябва да се покаже, че няма да има никакъв политически чадър, трябва всеки да се разграничи, каза лидерът на ДСБ.

По наше време “Октоподът” се казваше “Мултигруп”, стигна се до това да се каже, че мафията си има държава в България, но тогава прокуратурата не беше на наша страна, отбеляза още той.