Марин Райков, Калин Борисов и Милен Люцканов ще бъдат новите заместник-министри на външните работи, обяви външният министър Румяна Желева.

Министър Желева отбеляза, че редукцията е много по-сериозна, защото към външно министерство е преминал ресор "Европейски въпроси", като няма да има министър, който да отговаря пряко за това.

Калин Борисов ще заеме мястото на Гергана Паси. Той има подходящото образование и опит, тъй като дълго време е работил по европейската проблематика в Брюксел.

Мартин Райков и Милен Люцканов са кариерни дипломати от външното министерство, Калин Борисов е с ресор европейски въпроси.

“Това е тема, към която много внимателно трябва да се подхожда и причините за това решение са свързани с кризата и необходимостта да се съкращават разходи”, коментира Румяна Желева редуцирането на българските посолства.

Първото пътуване на министър-председателя ще бъде към Брюксел, съобщи външният министър. Програмата вече се подготвя за първите 10 дни на септември.