/Поглед.инфо/ По предварителни данни кандидатът на Демократическата партия за президент на САЩ Барак Обама печели изборите, съобщават повечето американски медии. Към момента той разполага с 275 гласа, срещу 203 на своя опонент, републиканецът Мит Ромни.

Изходът от гласуването ще бъде определен от колегия на избирателите. Всеки един американски щат има свои представители в него, възоснова на числеността на населението. Кандидатът, който получи минимум 270 гласа от общо 538 ще влезе в Белия дом.

Действащият американски президент Барак Обама вече благодари на хората, дали гласа си за него. Това стана в неговите профили в социалните мрежи "Twitter "и "Facebook": "Това стана благодарение на Вас. Благодаря Ви. Още четири години".

По последни данни той печели в щатите Охайо, Калифорния, Уисконсин, Вашингтон, Ню Хемпшир и Хаваите, докато Роми "господства" в Айдахо и Северна Каролина.