Поглед към Китай

В Пекин бе открита третата среща на върха по въпросите на китайската култура

/Поглед.инфо/ На 11 май в Пекин бе открита третата среща на върха по въпросите на китайската култура между двата бряга на Тайванския проток.

Поглед Инфо 2207 прочитания
В Пекин бе открита третата среща на върха по въпросите на китайската култура

Сун Тао, директор на Офиса за работата, свързана с Тайван към ЦК на ККП и на Службата по въпросите на Тайван към Държавния съвет, заяви на церемонията по откриването, че провеждането на тази среща е ярък пример за прилагане на духа на речта на генералния секретар Си Дзинпин по време на срещата му с председателката на партията „Китайски Гуоминдан“ Чън Лиуън.

„Надяваме се, че културните дейци от Тайван ще се обединят с нас, за да насочат нашите сънародници в Тайван твърдо да отстояват националната си позиция, да укрепват увереността в китайската култура, да приемат китайската култура за свой корен, да дават приоритет на националните интереси, решително да се противопоставят на сепаратизма и външната намеса, заедно да защитават общата родина на китайската нация и заедно да създават светло бъдеще за национално възраждане“, допълни Сун Тао .

Кузман Илиев: Суверенитет или зависимост - изборът пред България
Препоръчано събитие

Кузман Илиев: Суверенитет или зависимост - изборът пред България

Светът вече не е същият.
Икономиката се пренарежда.
Силата се измества.

А България?

На 13 май 2026 г. от 19:00 ч. Поглед.инфо отваря студиото си за среща на живо с Кузман Илиев – разговор, който няма да бъде нито удобен, нито повърхностен.

Ще говорим за разпадането на еднополюсния модел и за това как се ражда новият многополюсен свят. За икономиката, която вече не се управлява от един център. За новите линии на влияние, които променят цели региони.

И най-важното – за България.

Има ли страната ни шанс да излезе от ролята на периферия?
Възможен ли е реален суверенитет в свят на зависимости?
Или просто наблюдаваме как решенията се взимат другаде?

Това няма да бъде лекция.
Това е разговор с публика – с въпроси, позиции и сблъсък на гледни точки.

Място: студиото на Поглед.инфо
пл. Славейков № 4А (ляв вход на сградата на Столична библиотека), ет. 2 + партер

Начало: 19:00 ч.

Възможност за въпроси от публиката

Местата са ограничени - С билети можете да се снабдите тук: https://epaygo.bg/3893094528 или на място.


Ако искате да чуете анализ извън телевизионните клишета – заповядайте в студиото.