/Поглед.инфо/ Старият световен ред вече е в историята – това е категоричната оценка на Румен Петков в разговора с Георги Стамболиев за големите геополитически промени. Според него Русия и Китай все по-ясно определят глобалните процеси, докато Европа губи влияние и се превръща в наблюдател на събитията. В интервюто се говори и за ролята на България в тази нова епоха, за кризата на европейската политика и за необходимостта левицата да се мобилизира като носител на социална политика, диалог и национална отговорност.

Поглед.инфо винаги разглежда геополитическите процеси през тяхното влияние върху България, Европа и бъдещето на обществото.

Във втората част на разговора за Поглед.инфо Румен Петков коментира драматичните промени в международната политика и ролята на Европа в новия световен ред.

Според него епохата на еднополюсния свят приключва, а новият баланс на силите вече се оформя от големи геополитически центрове като Русия и Китай. На този фон Европа изглежда все по-изолирана от ключовите решения, които определят бъдещето на света.

В разговора се засягат още:
– кризата на европейските институции
– ролята на България в новата геополитическа реалност
– значението на социалната политика и левите идеи
– необходимостта от консолидация на левицата в България
– политическите уроци от последните години

Румен Петков е категоричен, че липсата на силно ляво представителство в парламента би била опасна за българското общество, защото социалната политика и националният интерес трябва да бъдат защитавани.

Първа част: https://www.youtube.com/watch?v=VpOJooHLudw&t=173s

#РуменПетков #ПогледИнфо #геополитика #Европа #Русия #Китай #БСП #политика #световенред

Среща на живо с проф. Николай Витанов

Информационен бюлетин

18 март (сряда)
19:00 ч.
Студиото на „Поглед.инфо“ – пл. „Славейков“ №4-А

Какво наистина се случва със света около нас?

Проф. Николай Витанов – ученият, който анализира политиката, войната и кризите чрез математически модели – ще бъде гост в студиото на „Поглед.инфо“ за разговор на живо пред публика.

  • Как се развиват войните в Украйна и в Близкия Изток?
  • Възможна ли е нова голяма ескалация?
  • Какви са реалните рискове за България?
  • Къде се намираме в глобалната турбулентност?

Без монтаж.
Без предварително подготвени отговори.
Разговор лице в лице.

Част от времето ще бъде отделено за въпроси от публиката.

Местата са ограничени. С билети можете да се снабдите тук: https://epaygo.bg/3376659201
Ако искате да чуете анализ извън телевизионните клишета – заповядайте в студиото.