Принципът за уседналост и сега действа в нашето законодателство, но засяга само вотовете за кметове, общински съветници и евродепутати.

Само български граждани, които са регистрирани по настоящ адрес у нас и са живели определен брой месеци в страната, да имат право да гласуват на избори, гласи едно от предложенията, внесени в работната комисия на парламента, занимаваща се с изработването на Избирателния кодекс.

Принципът за уседналост и сега действа в нашето законодателство, но засяга само вотовете за кметове и общински съветници, както и за евродепутати, ише в. "Труд".

Ако идеята се приеме, това ще лиши от право на гласуване всички българи, живеещи постоянно в чужбина. При избор на местни органи изискването към мераклията да пусне бюлетина е той да има поне от 10 месеца постоянен адрес в населеното място, където ще гласува.