Поглед към Китай

Уан И изтъкна китайската позиция за политическото разрешаване на украинския въпрос при срещата с Владимир Путин

/Поглед.инфо/ Вчера в Москва руският президент Владимир Путин се срещна с Уан И, член на Политбюро и началник на Службата за външни връзки на ЦК на ККП.

Поглед Инфо 13666 прочитания
Уан И изтъкна китайската позиция за политическото разрешаване на украинския въпрос при срещата с Владимир Путин

Уан И посочи, че всеобхватното стратегическо партньорство между Китай и Русия през новата епоха никога не е било насочено към трети страни, няма да бъде позволено трети страни да се намесват в него, камо ли да принуждават развитието му в определена посока. Двустранните отношения между Китай и Русия имат здрава политическа, икономическа и културна основа, която подкрепя политиката за многополюсния свят и демократизирането на международните отношения. Това отговаря на тенденцията на развитието на епохата, както и на желанието на повече страни в света, подчерта още Уан И.

Путин на свой ред заяви, че към момента двустранното сътрудничество в различни сфери и координацията между двете страни в рамките на Шанхайската организация за сътрудничество, БРИКС и други международни организации са плодотворни, което има голямо значение за демократизирането на международните отношения и балансирането и стабилността на международната ситуация.

Двете страни размениха мнения по украинския въпрос. Уан И изрази своята признателност за препотвърждаването на желанието на Русия да разреши проблема чрез диалог и преговори. Пекин винаги ще играе конструктивната роля за политическото разрешаване на криза, основавайки се на принципите на обективността и справедливостта.

Проф. Дарина Григорова: Войната за историята, краят на стария Запад и бъдещето на България
Препоръчано събитие

Проф. Дарина Григорова: Войната за историята, краят на стария Запад и бъдещето на България

📍 СРЕЩА НА ЖИВО С ПРОФ. ДАРИНА ГРИГОРОВА

📅 03 юни 2026 г. (сряда)
🕖 19:00 ч.
📌 Студиото на Поглед.инфо, пл. „Славейков“ №4-А, ет.2


Поглед.инфо ви кани на специална среща-разговор с проф. Дарина Григорова – една от най-разпознаваемите, ярки и безкомпромисни фигури в българската историческа и геополитическа мисъл.

Това няма да бъде телевизионно интервю.
Няма да има предварително написани въпроси.
Няма да има забранени теми.

Ще говорим открито за войната в Украйна, Русия и Европа, кризата на Запада, подмяната на историята, бъдещето на България, разрушаването на националните държави и новия световен ред, който вече се изгражда пред очите ни.

Публиката ще има възможност да задава въпроси директно към проф. Дарина Григорова и да участва в жив разговор без цензура и без посредници.

Очаква ви среща с човек, който не повтаря опорни точки, а назовава процесите с истинските им имена.

Време, в което историята отново се превръща в оръжие.
Време, в което паметта се атакува, а обществата се управляват чрез страх, пропаганда и подмяна.
Време, в което България трябва да реши дали ще има собствен глас или ще остане територия без посока.

🎟 Местата са ограничени.

👉 Билети: https://epaygo.bg/1782956484 и на място

Очакваме ви на живо в студиото на Поглед.инфо.