Има натрупани отпуски и на министри от кабинета на тройната коалиция, каза още Борисов. Той увери, че ще издаде заповед на своите министри да присъстват задължително на заседанията на Министерски съвет.
Близо 30 хиляди лева са били изплатени на бившия премиер Сергей Станишев за натрупаните отпуски. Това съобщи министър-председателят Бойко Борисов след откриване на реставриран храм в пернишкото с. Старо село. Има натрупани отпуски и на министри от кабинета на тройната коалиция, каза още Борисов. Той увери, че ще издаде заповед на своите министри да присъстват задължително на заседанията на Министерски съвет.
„Министерски съвет е място, където се взимат много важни решения и на последното заседание първите четири стола, където стоят финансовият, вътрешният, правосъдният, външният министър, сиреч най-важните хора, бяха представени от заместниците. Затова им казах - повече само ако има в Брюксел събиране на министрите или някакво много-много важно международно мероприятие, където задължително трябва да отиде министър, тогава", обясни премиерът, цитиран от БНР.
Това, че президентът Георги Първанов реализира свои инициативи навсякъде в страната, отговаря на въпросите за неговия политически проект, коментира още Борисов. Той оценява тези действия на президента като негова предизборна кампания. „Не виждам защо се бавят с проекта. Начинът, по който и Румен Петков, и Курумбашев питаха, показаха и кои са му движещите мотори на партията, смята Борисов. Той се надява между него и президента да няма противопоставяне по отношение на образователната реформа.