Недоволни полицейски служители, пожарникари, данъчни, военни и митничари се събраха напротест днес, който започна с химна на Република България. Както предварително съобщи, министър Цветанов дойде на митинга пред Народния театър.

Пред медиите министър Цветанов гарантира, че никой няма да посегне на социалните придобивки на полицаите, но няма как да се увеличат заплатите им. Ще се търси компенсаторен механизъм, за да не бъдат ощетени полицаите от това, че държавата вече няма да им плаща осигуровките, увери МВР-министърът. Той ще предложи да се намалят с 10% заплатите на министрите, както и на шефовете на структурите в МВР.

Протестиращите напълниха целия площад пред Народния театър, като по приблизителни оценки са 1000-2000. Полицаи от различни краища на страната дойдоха с автобуси на протеста.

Според митингуващи те не са пуснали министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов да говори от трибуната, а според МВР-шефа той не е пожелал да се качи.

"След всяко наше събиране витае някаква политическа окраска", заявиха синдикалисти на протеста и помолиха партийно пристрастните да напуснат протеста.