/Поглед.инфо/ Мечтата на България да се класира за финалите на Мондиал 2014 изглежда все по-реална. Днес "трикольорите" получиха възможно най-добрия подарък от тима на Армения, който сензационно разгроми с 4:0 Дания насред Копенхаген и значително намали шашнсовете на скандинавците да се борят за второто място в група "В".

Резултатът е изненадващ на фона на предварителните очаквания, но не и с оглед показаното на терена. Гостите действаха стабилно в защита, а контраатаките им направиха за смях датската защита. Юра Мовсисян откри резултата още в 1-ата минута и шокира домакините, които така и не успяха да се съвземат до края на мача. Голмайсторът на руското първенство се разписа още веднъж след почивката, а другите голове във вратата на Стефан Андерсен бяха дело на Арас Йозбилис и Хенрих Мхитарян.

ДАНИЯ - АРМЕНИЯ 0:4 (0:2) 0:1 Мовсисян (1) 0:2 Йозбилис (20 0:3 Мовсисян (60) 0:4 Мхитарян (82)