България

Даниела Везиева: Деиндустриализация, скъп ток и срив. Защо България влиза в опасна зона?

/Поглед.инфо/ Европа губи индустрията си, Германия отчита рекорден спад, а България влиза в еврозоната с близо 9% срив на промишленото производство. Бившият министър на икономиката Даниела Везиева предупреждава, че страната ни се движи между дефицити, скъп ток, липса на кадри и опасна зависимост от внос. Защо Полша успява, а България изостава? Как Зелената сделка удари европейската индустрия? И защо без евтина енергия, производство и национална стратегия няма бъдеще нито за икономиката, нито за демографията?

Георги Стамболиев 41853 прочитания

Европа навлиза в нова икономическа епоха – с деиндустриализация, скъпa енергия и загуба на конкурентоспособност. България усеща удара още по-силно. В това издание на „Конкретно“ Георги Стамбулиев разговаря с бившия министър на икономиката Даниела Везиева за срива на индустрията, Зелената сделка, кризата в образованието, липсата на кадри, зависимостта от внос и опасността България да остане периферия без производство и без стратегия. Разговор за това има ли шанс страната ни да стане високотехнологичен индустриален център или вече сме изпуснали момента.

Втората част утре:...

#България #Европа #Икономика #Индустрия #ЗеленаСделка #ДаниелаВезиева #ПогледИнфо #ГеоргиСтамбулиев #Енергетика #Криза