Поглед към Китай

Г-20 прие Декларация на срещата на върха в Рио де Жанейро

/Поглед.инфо/ На 18 ноември бе приета „Декларация на срещата на върха на лидерите на Г-20 в Рио де Жанейро“. В нея се потвърждава ролята на Г-20 като основен форум за международно икономическо сътрудничество, който ще поеме колективната си отговорност за ефективното ръководство на световната икономика и създаване на условия за устойчиво, приобщаващо и гъвкаво глобално развитие.

Поглед Инфо 4115 прочитания
Г-20 прие Декларация на срещата на върха в Рио де Жанейро

Страните от Г-20 ще продължат с ангажимента за подкрепа на развиващите се страни в борбата с глобалните кризи и предизвикателства и постигане на целите за устойчиво развитие. Що се отнася до продължаващите конфликти и войни, в декларацията се потвърждават националните позиции и резолюциите, приети в Съвета за сигурност на ООН и се подчертава необходимостта всички държави да действат по начин, съответстващ на целите и принципите на Устава на ООН.

С цел постигане на съвместни резултати бразилското председателство определи три приоритетни области за работата на Г-20 през 2024 г. Това са социалната толерантност и борбата с глада и бедността, устойчивото развитие, енергийният преход и действията в областта на климата, както и реформа на институциите за глобално управление. В декларацията Африканският съюз беше приветстван като пълноправен член на Г-20.

Проф. Дарина Григорова: Войната за историята, краят на стария Запад и бъдещето на България
Препоръчано събитие

Проф. Дарина Григорова: Войната за историята, краят на стария Запад и бъдещето на България

📍 СРЕЩА НА ЖИВО С ПРОФ. ДАРИНА ГРИГОРОВА

📅 03 юни 2026 г. (сряда)
🕖 19:00 ч.
📌 Студиото на Поглед.инфо, пл. „Славейков“ №4-А, ет.2


Поглед.инфо ви кани на специална среща-разговор с проф. Дарина Григорова – една от най-разпознаваемите, ярки и безкомпромисни фигури в българската историческа и геополитическа мисъл.

Това няма да бъде телевизионно интервю.
Няма да има предварително написани въпроси.
Няма да има забранени теми.

Ще говорим открито за войната в Украйна, Русия и Европа, кризата на Запада, подмяната на историята, бъдещето на България, разрушаването на националните държави и новия световен ред, който вече се изгражда пред очите ни.

Публиката ще има възможност да задава въпроси директно към проф. Дарина Григорова и да участва в жив разговор без цензура и без посредници.

Очаква ви среща с човек, който не повтаря опорни точки, а назовава процесите с истинските им имена.

Време, в което историята отново се превръща в оръжие.
Време, в което паметта се атакува, а обществата се управляват чрез страх, пропаганда и подмяна.
Време, в което България трябва да реши дали ще има собствен глас или ще остане територия без посока.

🎟 Местата са ограничени.

👉 Билети: https://epaygo.bg/1782956484 и на място

Очакваме ви на живо в студиото на Поглед.инфо.