Максимални температури в Северозападна България и по Черноморието 13-15°, в останалата част от страната 16-21°, в София около 16°.

Днес ще има значителна облачност, която над отделни райони временно ще намалява и до слънчево. Дъжд ще вали в Западна България, а късно през деня и през нощта срещу вторник на места и в останалата част от страната. Възможни са и гръмотевици, предаде Информационна агенция КРОСС.

Условия за по-значителен валеж, до 15-20 л/кв.м, ще има в Западна България. Ще продължи да духа слаб до умерен, предимно източен вятър. Максимални температури в Северозападна България и по Черноморието 13-15°, в останалата част от страната 16-21°, в София около 16°.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месец април и ще се понижава.

Над планините ще има значителна облачност, като високите части често ще са в мъгла. Главно в масивите от Западна България ще превалява дъжд, само по най-високите части на Рила и Пирин - сняг. Ще духа умерен до силен вятър от юг-югозапад. Максимална температура на 1200 метра около 12°, на 2000 метра около 6°.

По Черноморието ще бъде ветровито - с умерен източен вятър. Облачността ще бъде разкъсана. Превалявания са възможни към края на деня по южното крайбрежие. Максимални температури на въздуха - между 12 и 15°. Температурата на морската вода е 11-12°.