Според ръководителя на Държавния департамент, задачата на САЩ е да направят Украйна просперираща, по-малко корумпирана и „способна да се движи в посока Запад“.
„Президентът Тръмп повече от веднъж предостави на украинците средства, с които могат да се защитят от руската агресия в Донбас. Гордеем се с това, смятаме, че има смисъл - за свободата, за Европа, за мира и суверенитета на Украйна “, заяви държавният секретар на САЩ и добави, че страната му много ясно е определила позицията си по отношение на Крим.
В петък стана известно за плановете на САЩ за премахване на поста специален представител за Украйна. По-рано президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече Украйна една от най-корумпираните държави в света, като подчерта, че "не иска да дава пари на толкова корумпирана страна".
Превод: В.Сергеев