Перуанският премиер Густаво Адриансен и директорът на КМГ Шън Хайсюн изпратиха своите поздравления във видео формат.

В своето изказване Шън Хайсюн заяви, че през юни тази година китайският председател Си Дзинпин и президентът на Перу Дина Болуарте по време на срещата си в Пекин взеха решение да продължат да насърчават традиционното приятелство, да задълбочават взаимноизгодното сътрудничество и да повдигнат стратегическото партньорство между Китай и Перу на ново ниво. Провеждането на това излъчване на качествени филмови и телевизионни програми в сътрудничество с перуанските медии цели активно да реализира консенсуса между ръководителите на двете страни, да укрепи културния обмен между Китай и Перу и да насърчи дълбокото приятелство между народите. Това ще спомогне за развитие на ново, по-добро бъдеще в отношенията между Китай и Перу.