Поглед към Китай

КМГ започна излъчване на своите програми в Лима, Перу

/Поглед.инфо/ На 30 октомври, местно време, в Лима, столицата на Перу, беше официално открито излъчването филмови и телевизионни програми на Китайската медийна група. Над 20 висококачествени предавания, като например "Пътят към просперитета", ще бъдат излъчени по основните медии на страната.

5927 прочитания
КМГ започна излъчване на своите програми в Лима, Перу

Перуанският премиер  Густаво Адриансен и директорът на КМГ Шън Хайсюн изпратиха своите поздравления във видео формат.

В своето изказване Шън Хайсюн заяви, че през юни тази година китайският председател Си Дзинпин и президентът на Перу Дина Болуарте по време на срещата си в Пекин взеха решение да продължат да насърчават традиционното приятелство, да задълбочават взаимноизгодното сътрудничество и да повдигнат стратегическото партньорство между Китай и Перу на ново ниво. Провеждането на това излъчване на качествени филмови и телевизионни програми в сътрудничество с перуанските медии цели активно да реализира консенсуса между ръководителите на двете страни, да укрепи културния обмен между Китай и Перу и да насърчи дълбокото приятелство между народите. Това ще спомогне за развитие на ново, по-добро бъдеще в отношенията между Китай и Перу.