България, Китай, Румъния, Русия и още 23 държави от Европа и света въоръжавали от близо десет години активистите на терористичното звено Революционни въоръжени сили на Колумбия (ФАРК)
Това оповестиха източници от колумбийските правителствени сили, цитирани от информационната агенция Меркопрес.
Силите за сигурност на Колумбия базират информацията си на разкритите през последното десетилетие в страната оръжейни депа и скривалища, както и открити и конфискувани оръжия в тренировъчни лагери на терористите.
Правителството в Богота призова за съдействието на държавите в списъка за разкриване на каналите, по които се извършва трафикът на оръжия. Според информацията оръжията пристигат във ФАРК, в замяна на доставки на наркотици за тези държави.