1386 кандидат- студенти са желаещите да учат право за тази кандидат-студентска кампания в СУ “Климент Охридски“. Това прави специалността най- желаната в университета.
На второ място са компютърните науки. За тази специалност желаещите са 561.
413 зрелостници са посочили като първо желание специалност журналистика.
За разлика с прилива на желаещи за другите специалности доста голям отлив се наблюдава по специалността публична администрация. Миналата година броят кандидат- студенти, посочили нея като първо желание, е бил почти 600, за сметка на 343 тази година. Намалял е и броят желаещи да учат международни отношения.
Най-оспорваната борба ще е за специалностите скандинавистика, компютърни науки, молекулярна биология и психология. “Битка” ще има и за редките филологии - полска и китайска.
Проблем тази година остава приемът на чуждестранни студенти, които трябва да положат изпити, съобразени с българското законодателство, като български език и литература, което за тях е много сериозен проблем.