Та фонд "Култура" финансира не просто тяхно мероприятие, а тяхно забележете парти-концерт по "Програма за възстановяване и развитие на частни културни организации". Организаторите обявяват, че са поканили не една, не две, а цели три "драг кралици", т.е. трансвестити, които обещават да завържат присъстващите за столовете им. Извинете, но по какъв начин това е свързано с българската култура и задачите, които трябва да седят пред Национален фонд "Култура"?!?! Рушащите се читалища у нас свършиха ли? Недофинансираните музеи и археологически разкопки ли свършиха? Или може би изведнъж българските театри са станали машини за пари? Какво толкова стана, че фонд "Култура" да има пари за партита с точка плюс 18, които очевидно са част от нечия политика за прокарването на чужди анти-ценности в България?
/ВИДЕО/