Авторски

Към либералите: Когато заговорите за фашизъм и решите да намерите конкретните му въплъщения, просто погледнете в огледалото

/Поглед.инфо/ Покрай гласуването на антиунгарската резолюция в ЕП забелязвам един много любопитен момент на българска почва. Разни "нежни либерални души" оревават света, защото според тях идвал нов нацизъм, фашистите се връщали на власт и щели да погребат демокрацията.

Петър Волгин 10984 прочитания
Към либералите: Когато заговорите за фашизъм и решите да намерите конкретните му въплъщения, просто погледнете в огледалото

/Поглед.инфо/ Покрай гласуването на антиунгарската резолюция в ЕП забелязвам един много любопитен момент на българска почва. Разни "нежни либерални души" оревават света, защото според тях идвал нов нацизъм, фашистите се връщали на власт и щели да погребат демокрацията.

Съгласен съм с либералите. Фашизъм наистина има. Само че той изобщо не е там, където те го търсят. Какво означава фашизъм, извън тесните конкретни исторически характеристики на това, зародило се в Италия, движение? Фашизмът това е тоталната нетърпимост към другата гледна точка, обявяване на всеки, който не мисли като теб, за враг, постоянно призиви за изключване, отстраняване и всякакви други наказания за враговете. Хайде сега се сетете от кои български среди се разнасят тези призиви.

Свързани новини

Защо печелят евроскептиците? Авторски · 10.09.2018 13:04 Време е за ляв популизъм Авторски · 04.09.2018 21:36 Сбъднатите пазарни молитви Авторски · 22.08.2018 15:16 Либерализъм или демокрация - това е изборът Авторски · 12.08.2018 13:15

Точно така, в България най-нетърпимите към чуждото мнение хора са именно....либералите. Те постоянно заклеймяват, ругаят, заплашват. В името на светлия евроатлантизъм, разбира се. Така че, скъпи либерали, когато следващия път заговорите за фашизъм и решите да намерите конкретните му въплъщения, просто погледнете в огледалото.