Новият сезон 2020/21 на българското футболно първенство efbet Лига стартира в началото на месец август.

Почти месец и половина по-късно ще разгледаме какво предложиха първите големи дербита, като в 7 Sport.net може да следите информация за всеки един мач от родното първенство.

Още първият кръг на новия сезон предложи три интересни дербита. Сезонът стартира с мач между ЦСКА 1948 и ЦСКА-София. В тази среща отборът на ЦСКА 1948 беше близо до това да шокира вицешампиона от миналия сезон. Новакът в елита имаше аванс от два гола след 33 минути игра на националния стадион „Васил Левски“. Даниел Младенов и Мартин Камбуров се разписаха за ЦСКА 1948, а в края на първото полувреме Валентин Антов върна един гол за ЦСКА-София. През втората част Али Соу вкара за 2:2, като и при този резултат завърши дербито между двата отбора с името ЦСКА.

Дербито на Пловдив между Ботев и Локомотив също се проведе в първия кръг, като „жълто-черните“ записаха успех с 2:0. Ботев предложи по-добра игра от своя съперник и с попадения на Тодор Неделев и Атанас Илиев стигна до успеха. Но в следващите си мачове Ботев не успя да използва тази инерция. В първия кръг се срещнаха още отборите на Левски и Берое на „Герена“, като старозагорци записаха успех с 2:0.

Единственото дерби във втория кръг на efbet Лига бе между ЦСКА и Ботев Пловдив на „Българска армия“. В един много оспорван двубой, тимът на Стамен Белчев записа труден успех с 2:1. ЦСКА поведе в мача с гол на новото си попълнение Юнус Санкаре в 23-ата минута. Изглеждаше, че „червените“ държат мача под контрол, но в 60-ата минута Мишел Еспиноса изравни за Ботев Пловдив. ЦСКА бе много близо до второ поредно реми на старта на сезона, но в добавеното време италианецът Стефано Белтраме се разписа от пряк свободен удар, за да донесе успеха на ЦСКА.

В кръг номер 3 на Ef bet България за сезон 2020/21 станахме свиделите на вълнуващо дерби между Ботев Пловдив и Берое. Битката за Тракия е едно от най-големите съперничества в българския футбол. Двубоят на футболен комплекс „Ботев 1912“ завърши наравно 3:3. Срещата започна по страхотен начин за Берое, които имаха аванс от два гола още до 5-ата минута. И двете попадения отбеляза Ибрахима Конте. Берое държеше мача под контрол до началните минути на втората част. Пет минути след почивката Тодор Неделев вкара страхотен гол от фаул и върна Ботев Пловдив в мача. Само три минути след това Атанас Илиев вкра впечатляващо попадение за 2:2 и вече психологическото предимство бе на станата на Ботев Пловдив. Отново Тодор Неделев се разписа от пряк свободен удар в 74-ата минута, за да направи пълен обрат за домакините. Не се виждаше как Берое ще се върне в мача, след като допусна да бъде обърнат от 2:0, но в 88-ата минута Гаюс Макоута се разписа за 3:3 след статично положение, като при този резултат завърши и срещата.

В четвъртия кръг може да отбележим като най-интересния мач столичното дерби между ЦСКА и Славия. Двубоят на стадион „Българска армия“ не предложи много футболни достойнства. В крайна сметка срещата бе спечелена от ЦСКА с 1:0. Венцислав Бенгюзов от отбора на Славия си вкара автогол в продължението, с което ЦСКА записа успех и се изкачи на първото място в класирането.

В следващия кръг „червените“ стадоха първото място, след като в дербито с Черно море във Варна направиха реми 1:1. Матиас Курьор бе дал аванс на Черно море в 36-ата минута, като домакините останаха с човек по-малко през второто полувреме. От това се възползва отборът на ЦСКА и гостите успяха да изравнят в 88-ата минута чрез Томи Юрич. Равенството не бе достатъчно на ЦСКА да запази първата си позиция. В другото дерби за кръга, Лудогорец надигра Локомотив Пловдив с 3:1 на собствен терен, с което излезе начело в Ef Bet Лига, за да поведе колоната след пет изиграни кръга.