Експремиерът Сергей Станишев ще бъде даден на прокурор заради нарушенията, открити от Сметната палата във финансовия отчет на Министерския съвет. Това обявил по време на вчерашния парламентарен контрол министър-председателят Бойко Борисов в отговор на въпрос относно отказа на одитния орган да завери доклада на kабинета "Станишев" за 2008 година. Проверявайки харчовете на "Дондуков" 1 за периода 1 януари 2008 - 31 юли 2009 г., Сметната палата се натъкнала на данни, които противоречат със становището за заверка на финансовия отчет, направено по-рано. Отказът за заверка е направен, понеже финансовият отчет не е съставен вярно и честно, подчертал Борисов.
Премиерът уверява, че след като от Сметната палата изготвят окончателното си решение и той се запознае с него, ще сезира всички компетентни органи, включително прокуратурата и Агенцията за държавна финансова инспекция. По думите на премиера отговорността, която ще се търси, може да бъде наказателна, административно-наказателна и имуществена за предшественика му, както и дисциплинарна за провинилите се длъжностни лица от Министерски съвет.