„Полша от 31 декември 2022 г. ще изостави газа от Ямал, тъй като преминава към норвежки и шистов от САЩ. След това, да се надяваме, че Варшава ще преодолее „газовата си неврастения“ - в края на краищата тя вече няма да има зависимост от нашия газ. И там, погледнете, ще свикнете със Северен поток 2 “, написа Пушков в Twitter .
Припомняме, че Полската енергийна компания PGNiG даде на Газпром съобщение за желанието си да се прекрати действието на договора от Ямал за доставка на руски газ на 31ви декември 2022.