Тази година повече лица ще получат помощи, защото от януари 2009-а година се е увеличил гарантираният минимален доход на 65 лева.

Близо 270 хиляди българи ще получат помощи за отопление в размер на 276 лева и 15 стотинки за периода ноември 2009-а - март 2010-а година, съобщиха за Информационна агенция КРОСС от Агенцията за социално подпомагане. Заради финансовата криза беше променен редът на изплащане на сумите - първата част нуждаещите се ще получат помощи до края на декември 2009-а година, а втората - до края на януари догодина. Това е само за тази година, за да може да бъдат осигурени всички.

Тази година повече лица ще получат помощи, защото от януари 2009-а година се е увеличил гарантираният минимален доход на 65 лева. До момента от АСП са изплатили 20 милиона лева. Едва 11 хиляди са хората, избрали да получат помощите под формата на твърдо гориво. До 20-ти ноември те трябва да представят издадената им заповед пред търговците. Те пък, от своя страна, подават заявките за изплащане на фактурите им до 7-ми декември.

Ако търговците по някакви причини откажат, тогава след 7-ми декември от Агенцията за социално подпомагане ще изплатят в пари необходимите суми.