В доклада се посочва, че макар да са най-голямата икономика в света, в САЩ има и най-сериозна разлика между богати и бедни. След началото на епидемията от COVID-19 Вашингтон предприе мащабни мерки за стимулиране икономиката и финансите си, чийто ефект върху бедното население е минимален или никакъв, като в същото време помогнаха на най-богатите да увеличат благосъстоянието си, задълбочавайки още повече имуществените различия.
Според доклада, средните доходи на домакинствата на афроамериканците и латиносите са около половината от тези на белите семейства, а нетното им богатство е само 15% до 20% от това на последните.