Поглед към Китай

Чуждестранните компании са доволни от бизнес средата в Китай

/Поглед.инфо/ На пресконференция днес Китайският съвет за насърчаване на международната търговия представи резултатите от проучване на бизнес средата за чуждестранните инвестиции в Китай през четвъртото тримесечие на 2022 г., според които чуждите компании като цяло са много доволни.

Поглед Инфо 4005 прочитания
Чуждестранните компании са доволни от бизнес средата в Китай

90,22% от допитаните предприятия с чужди капитали са посочили, че са доволни от предоставените им бизнес помещения и данъчните политики, 88,26% са сравнително или повече доволни от достъпа до пазара. Резултатите от прочуването показват също, че анкетираните са силно удовлетворени от условията за установяване и изтегляне на бизнеса, както и инфраструктурата в страната. Най-силно подобрение се забелязва по отношение на транспорта. 

Говорителят на Съвета Ян Фан заяви, че над 90% от допитаните компании са определили бизнес средата в Китай като задоволителна или повече от задоволителна.

Проф. Дарина Григорова: Войната за историята, краят на стария Запад и бъдещето на България
Препоръчано събитие

Проф. Дарина Григорова: Войната за историята, краят на стария Запад и бъдещето на България

📍 СРЕЩА НА ЖИВО С ПРОФ. ДАРИНА ГРИГОРОВА

📅 03 юни 2026 г. (сряда)
🕖 19:00 ч.
📌 Студиото на Поглед.инфо, пл. „Славейков“ №4-А, ет.2


Поглед.инфо ви кани на специална среща-разговор с проф. Дарина Григорова – една от най-разпознаваемите, ярки и безкомпромисни фигури в българската историческа и геополитическа мисъл.

Това няма да бъде телевизионно интервю.
Няма да има предварително написани въпроси.
Няма да има забранени теми.

Ще говорим открито за войната в Украйна, Русия и Европа, кризата на Запада, подмяната на историята, бъдещето на България, разрушаването на националните държави и новия световен ред, който вече се изгражда пред очите ни.

Публиката ще има възможност да задава въпроси директно към проф. Дарина Григорова и да участва в жив разговор без цензура и без посредници.

Очаква ви среща с човек, който не повтаря опорни точки, а назовава процесите с истинските им имена.

Време, в което историята отново се превръща в оръжие.
Време, в което паметта се атакува, а обществата се управляват чрез страх, пропаганда и подмяна.
Време, в което България трябва да реши дали ще има собствен глас или ще остане територия без посока.

🎟 Местата са ограничени.

👉 Билети: https://epaygo.bg/1782956484 и на място

Очакваме ви на живо в студиото на Поглед.инфо.