Говорителката на руското Външно министерство Мария Захарова коментира статията на 18 юни, че „никой нищо не подкопава, защото няма какво да подкопава. Нито в миналото, нито в момента не са провеждани преки или непреки разговори между Русия и властите в Киев относно сигурността на критичната гражданска инфраструктура.“
„Именно действията на украинските въоръжени сили, както и съучастието на САЩ и други западни държави, представляват заплаха за сигурността на съоръженията, включително Запорожската и Курската атомни електроцентрали“, добави още говорителката на руското МВнР.