Как медиите (не) говорят за неравенството?
/Поглед.инфо/ Ако в България имаше сериозни медии, темите за неравенството, бедността, доходите щяха да бъдат обсъждани непрекъснато. Защото именно това са въпросите, които най-силно вълнуват хората. Нормалните граждани слабо се интересуват от това какво е казал поредният нов или добре познатият стар партиен лидер. Не лягат и не стават с проблемите на митичната съдебна реформа, с фундаменталния въпрос на вселената за числеността на съдийската и прокурорската квота. Не ги вълнуват особено и похожденията на истинските или фалшивите „звезди”. Хората искат да знаят защо непрекъснато обедняват, защо разликата между малкото богати и многото бедни непрекъснато се увеличава, защо след като направихме прословутия цивилизационен избор и изпълнихме „мечтата на поколения българи” да влезем в Европейския съюз и НАТО, изобщо не живеем по-добре.
20.02.2017 07:45