И победител е...Олигархията! Този път "умната и красивата"...
Има един тъжен парадокс, съпровождащ всяко недоволство, било то революция, бунт, въстание или граждански протест. Повечето участници в такива събития са водени от съвсем искреното желание да направят света около себе си по-добър, да накажат неправдите, да изобличат лъжите, да победят олигарсите. Затова и в момента на случването си протестът срещу статуквото изглежда толкова симпатично. Наистина, какво по-хубаво от това да видиш хора, които съвсем безкористно желаят да променят системата. Разбира се, както всичко останало, и протестите си имат край. И тогава най-добре се вижда кои са истинските печеливши и истинските губещи от събитията.
13.07.2013 20:00