Количеството произведен петрол в света остана същото, но търсенето намаля. Инвеститорите се опасяват, че няма да могат да съхраняват суровините. Пробиването на нов нефт почти спря. Изпълнителният директор на организацията е уверен, че най-добрият вариант е да се обърне към защитата на глава 11 от Кодекса за банкрута на САЩ. Благодарение на фалита ще бъде възможно да се постигне по-стабилен дълг и трайно да се подобри положението на бизнеса. Трябва да се отбележи, че през изминалия месец петата голяма петролна компания подаде сигнал за фалит и може би това няма да е последната.
Превод: Поглед.инфо